AIESEC şirketine ait haberler

AIESEC İstanbul Myself Myworld Projesi ile Dünya Bize Katılıyor ya Siz?


İstanbul, 10 Haziran 2010 /Şirket Haberleri/ -- AIESEC İstanbul şubesi tarafından 21 Haziran- 30 Haziran tarihlerinde Özel İstek Kemal Atatürk Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Myself-MyWorld Projesi ile; Amerika, Romanya, Çek Cumhuriyeti,Endonezya Bulgaristan, Hollanda, Sırbistan, Ermenistan, Ukrayna, Kanada, Slovenya, Hindistan, Polonya’dan ülkemize gelen 41 tane stajyer ile İstanbul’da okuyan 300 tane lise öğrencisi Myself MyWorld kampında buluşuyor.

Projenin ana hedefleri arasında, öğrencilere kamp süresince İngilizce konuşabilecekleri ortam yaratmak, teoride öğrendiklerini pratiğe dökebilmelerini sağlamak,öğrencilerin farklı kültürleri tanımasını ve kültürler arası etkileşim kurmasını sağlamak,öğrencilerin kendi değerlerini, amaçlarını ve prensiplerini belirlemelerini, kısacası potansiyellerini keşfetmelerini sağlamalarına yardımcı olmak,takım içinde çalışabilme, zaman planlama, etkili iletişim, vücut dilini kullanabilme vb. gibi yetkinlikleri kazandırmak var.

10 gün sürecek kamp dönemi bulunan projede, katılımcı ülkelerin kendi kültürlerini tanıtacakları ülkeler panayırı düzenlenecektir. Kamp dönemi sonunda lise öğrencileri tarafından yapılacak Türkiye sunumları, stajyerlerimiz için düzenlediğimiz İstanbul ve ülkemizin birkaç iline yapacağımız turlar ve resepsiyon aktiviteleri ile, Türk kültürü, Türk örf ve adetleri tanıtılarak katılımcılara unutulmaz bir tecrübe yaşatılacak, Türk misafirperverliği tüm dünyaya gösterilecek.

AIESEC,üniversite öğrencilerinin kendi potansiyellerini keşfedip geliştirebilecekleri,böylece topluma pozitif etki edebilecekleri dünyanın en büyük öğrenci organizasyonudur.

1948 yılından beri faaliyet gösteren AIESEC günümüzde 107 ülkede 1700’ü aşkın üniversitede çalışmalarını sürdürür ve 4000 üzerinde organizasyonla farklı çalışmalar yürütür.Dünya üzerinde 35.000 üyesi vardır ve üyelerine 7700 liderlik fırsatı sunar.Çeşitli konularda yürüttüğü 470 konferans vardır. www.aiesec.org.tr

Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için 0212 293 88 36 ve 0212 293 09 54 numaralı telefonlara ulaşabilirsiniz ve gizem.demir@aiesec.net adresine e-mail atabilirsiniz.

Paylaş
Şirket Haberleri

Basın mensupları, blog yazarları, sektör profesyonelleri ve bireysel kullanıcılar tarafından düzenli olarak takip edilen Şirket Haberleri; basın bültenlerini doğru zamanda, doğru kişilere, hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıran yeni nesil haber dağıtım servisidir.

Şirket Haberleri bir ajansbiz© hizmetidir. Tüm hakları saklıdır.