Dizayn Grup şirketine ait haberler

Dizayn Grup Sözleşmeli (Franchising) Tarım Dönemini Başlattı


İstanbul, 29 Haziran 2010 /Şirket Haberleri/ -- Dizayn Grup, topraksız, ilaçsız, hormonsuz ve çevreci Miracle-Hyponica Ekolojik Sera Sistemi’nin satışına başladı. Bir dönümden 80 ton ürün yetiştirerek tarım alanında yapılan bu devrim Sözleşmeli (Franchising) Tarım modeli ile yatırımcılara sunuldu.

35 yıl önce Japon Hyponica firmasının geliştirmeye başladığı, son yıllarda temel know-how Japonya’dan alınarak, Dizayn Grup mühendislerinin başlattıkları araştırma-geliştirme faaliyetleri sonucu daha da geliştirilen Miracle-Hyponica Ekolojik Sera Sistemi felsefesi bitkiye saygı”ya dayanan 50 başlıkta yapılan optimizasyon sayesinde tohumun için de var olan genetik potansiyel açığa çıkartılarak, klasik tarım ve diğer topraksız tarım sistemlerine göre kat be kat fazla %100 doğal ürün elde ediliyor. Yatırım maliyeti ortalama 1,5 milyon Euro olacak sistemin amorti süresi de ortalama 3-4 yıl olacak.

Fide, gübre, ambalaj ve danışmanlık gibi tüm girdileri Dizayn Grup tarafından sunulan Miracle-Hyponica Ekolojik Sera Sistemi Dizayn Grup ile sözleşme imzalayan yatırımcılara, anahtar teslimi olarak sunulacak. Serada üretilen ürünlerin tamamı da Dizayn Grup tarafından satın alınacak. Geliştirilen iş modeli sayesin de hem yatırımcı, hem Dizayn Grup, hem de Türkiye kazanacak.

DÜNYANIN AÇLIK SORUNUNA ÇARE OLACAK

Basın mensuplarına Sera’yı gezdiren Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları Miracle Ekolojik Sera Sistemi’nin Dünya Tarımı’nda bir devrim projesi olduğunu, sadece sera satmadıklarını tarım da çığır açacak bir konsept sattıklarını belirterek, “Dizayn Grup olarak Türk Tarımı’nda bir ilke daha imza atarak sözleşmeli(Franchising) dönemini başlatmış bulunuyoruz. Uzun yıllar süren AR-GE çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz ileri teknoloji ürünü seramız ile 1 dönümden 80 ton domates üreterek tarım teknolojileri alanında yaptığımız bu devrimi önce Türkiye’ye sonra da tüm Dünya’ya yayacağız. Her türlü iklim şartında çalışabilen ve diğer tarım türlerine göre kat be kat daha az su ve gübre kullanılan bu proje ile dünyanın açlık sorununa çare olmak istiyoruz.”

YATIRIMCILAR HEM ÜRETİMDEN HEM DE SATIŞTAN KAZANACAK
Miracle Ekolojik Sera Sistemi’ni , fide, gübre, ilaç, ambalaj, ve danışmanlık gibi tüm girdilerinin kendileri tarafından tedarik edileceğini anlatan Mirmahmutoğulları, sistemin sözleşme imzalayan yatırımcılara, anahtar teslim bedeli mukabil kurulacağını ve Sera’ da üretilen ürünlerin tamamının da grup tarafından satın alınacağını söyleyerek, ”Yatırımcımızı rahatlatacak onun riskini azaltacak birçok unsurla birlikte satışımızı gerçekleştiriyoruz. Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki seracıların bile veremediği tonaj garantisini grup olarak biz veriyoruz. Tonaj garantisi verilen yatırımcılarımızla yapılacak sözleşmenin süresi 20 yıl olacak. Yatırımcılarımızın ürettikleri ürünü satın almanın yanı sıra kuracağımız pazarlama firmasına da hisse senedi yoluyla yatırımcılarımızı ortak edeceğiz. Böylelikle yatırımcılarımız üretimden para kazanmalarının yanı sıra ürün satışından elde edilecek kara da ortak olabilecekler.”

ÜRÜNLER MARKETLERDE SATILACAK.
İki yıl önce tanıtım yapılan Miracle Sera Sistemleri’ne gelen onlarca siparişe rağmen satış işlemlerine 3. Yılından itibaren başlayan Dizayn Grup, bu proje ile birlikte yatırımcıları ile adeta bir iş evliliği yapacak. Başvuru taleplerini değerlendirirken seçici davrandıklarını anlatan İbrahim Mirmahmutoğulları “ Sözleşme süremiz çok uzun bu yüzden yatırımcılarımızla uzun vadeli bir ilişki yürüteceğiz. Pazarlama stratejimiz birlikte kazanma üzerine bu nedenle; ürünü satın alma garantisi veriyoruz. Böylelikle yatırımcıları yaş sebze pazarlama zorluklarından kurtarmış oluyoruz. İşletme giderlerinde ciddi bir yere sahip olan nakliye giderlerini yatırımcılarımızın serasının önünden ürünü satın alarak karşılamış oluyoruz. Bu yıl içinde sözleşme imzaladığımız yatırımcılardan satın alacağı ürünleri marketlerde satacak. Miracle Ekolojik Sera Sistemi’nde üretilen %100 doğal Miracle domateslerini tüketiciler önümüzdeki yıl marketlerden satın alabilecekler.

NEY VE KLASİK MÜZİK DİNLETİLEREK YETİŞTİRELEN
STRESSİZ DOMATES İLE MİRACLE DÜNYA MARKASI OLACAK

Globalgap sertifikasında en yüksek notu alan firmalardan biri olduklarının altını çizen Mirmahmutoğulları, “ Ürünlerin genetiğiyle kesinlikle oynamayıp, hiç hormon kullanmıyoruz. Streslerini atmaları için düzenli olarak müzik dinleterek yetiştirdiğimiz MİRACLE Domatesleri’ni, tüm dünya da %100 doğal ürün konseptin de satacağız. Markalaşma çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz. MİRACLE’ de ilk hedefimiz önümüzdeki yıl 100 dönüm sera kurmak. Daha sonra bunu 1000 dönüme çıkarmayı planlıyoruz. 10 yıl içinde on binlerce dönüm seraya ulaşarak MİRACLE’ı evrensel bir tarım markası haline dönüştüreceğiz.”

DOMATES’İN ARDINDAN SALATALIK VE MARUL GELECEK
Üretim çalışmalarını ilk etapta domates üzerine yoğunlaştıran MİRACLE Sera Sistemleri’nde domatesin ardından üretilecek ürün için çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede yapılan AR-GE çalışmaları ise Salatalık ve Marul üzerine yoğunlaşmış vaziyette. Yapılan çalışmalar neticelendikten sonra önümüzdeki yıllarda bu ürünlerinde aynı şekilde pazarlaması yapılacak.

Paylaş
Şirket Haberleri

Basın mensupları, blog yazarları, sektör profesyonelleri ve bireysel kullanıcılar tarafından düzenli olarak takip edilen Şirket Haberleri; basın bültenlerini doğru zamanda, doğru kişilere, hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıran yeni nesil haber dağıtım servisidir.

Şirket Haberleri bir ajansbiz© hizmetidir. Tüm hakları saklıdır.