Genesis İlaç şirketine ait haberler

Doğal Okyanus Suyu Sinomarin Soğukalgınlığı İlacı

Keçi gibi inatçı olan ve iyileşme süresi haftaları bulan gribe bu senede halk ‘keçi gribi’ adını yakıştırdı. Haftalar boyunca hayatımızı olumsuz yönde etkileyen keçi gribinin semptomlarından kurtulmanın en kısa yolunu ise Avrupalı araştırmacılar bulmuş.

İstanbul, 15 Mart 2011 /Şirket Haberleri/ -- Keçi gibi inatçı olan ve iyileşme süresi haftaları bulan gribe bu senede halk ‘keçi gribi’ adını yakıştırdı. Haftalar boyunca hayatımızı olumsuz yönde etkileyen keçi gribinin semptomlarından kurtulmanın en kısa yolunu ise Avrupalı araştırmacılar bulmuş.

Deniz Suyu Sayesinde Okul Devamsızlıkları Azalacak…

Araştırmacıların sunduğu çalışmaya göre deniz suyu içeren bir burun spreyinin, 6-10 yaş arası çocuklarda soğukalgınlığı semptomlarını yenmede kolaylık sağladığı ve öksürmeyi azalttığı belirlendi.

Dr Ivo Slapak, tuzlu suyun, mukus tabakasını temizleyici bir etkisinin olduğunu, bunda nasıl etkili olduğu tam olarak bilinmeyen, içeriğindeki çözeltinin belirleyici bir faydasının olabileceğini söyledi.

Araştırma, 12 haftalık bir periyodda, standart tedavilerin uygulandığı ve deniz suyu spreyi kullanan çocuklar olmak üzere iki çalışma grubu üzerinde yapıldı. 8. haftanın sonunda, deniz suyu kullanılan çocukların standart tedavi yöntemleri uygulanan çocuklara oranla, daha az ateşlenme ve öksürüğe yakalandığı belirlendi.*

Araştırmacılar, tuzlu su kullanan çocukların daha az hastalığa yakalandığını, ve eskisine
oranla okul devamsızlığının daha az olduğunu belirledi.

*http://findarticles.com/p/articles/mi_hb4384/is_4_42/ai_n29428832/

Paylaş
Popüler Haberler
Şirket Haberleri'ni Takip Et
E-postayla takip et
İlgilendiğin konuları takip et Takip Sihirbazı
Şirket Haberleri

Basın mensupları, blog yazarları, sektör profesyonelleri ve bireysel kullanıcılar tarafından düzenli olarak takip edilen Şirket Haberleri; basın bültenlerini doğru zamanda, doğru kişilere, hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıran yeni nesil haber dağıtım servisidir.

Şirket Haberleri bir ajansbiz© hizmetidir. Tüm hakları saklıdır.