E-GÜVEN şirketine ait haberler

İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası da E-İmzaya Geçti

Türkiye’nin öncü kuruluşları hızla elektronik imzaya geçiyor. Son olarak da İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİUBB) sistemini yenileyerek elektronik imzaya geçti. 15 Nisan’dan itibaren tüm tıbbi cihaz üreticisi ve ithalatçısı olan firmalar, yenilenen sistemde firma ve ürün kayıt/bildirim işlemlerini sadece elektronik imza kullanarak yapabilecekler.

İstanbul, 11 Nisan 2011 /Şirket Haberleri/ -- Sistemindeki bilgi güvenliğini en yüksek seviyeye çıkarmak isteyen İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİUBB) elektronik imzaya geçti. 15 Nisan’dan itibaren sisteme girmek için kullanıcı adı ve şifre yeterli olmayacak, tüm tıbbı cihaz üreticisi ve ithalatçısı firmalar sisteme kendilerini elektronik imza ile tanıtacak. Böylece yenilenen TİTUBB sisteminde firma ve ürün kayıt/bildirim işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Türkiye’nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, TİUBB projesi kapsamında tıbbi cihaz üreticisi ve ithalatçısı firmalara özel e-imza paketleri sunuyor. E-GÜVEN’in adreste kimlik kontrolü ve kurulum dahil E-imza Paketi KDV dahil 310 TL. Kampanyayla ilgili daha fazla bilgiye www.e-guven.com/ubb/  adresinden ulaşabilir ve online formu doldurarak e-imza başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun şunları söyledi: “Sağlık sektöründe e-imza kullanımının her geçen gün arttığını sevinerek gözlemliyoruz. Tüm ilaç ve tıbbi cihazlara ait firma, barkod ve UBB kodu gibi son derece önemli bilgileri bünyesinde barındıran TİUBB sisteminin e-imzaya geçerek bilgi güvenliği en üst seviyeye çıkarmasından mutluluk duyuyorum.”

Paylaş
Şirket Haberleri

Basın mensupları, blog yazarları, sektör profesyonelleri ve bireysel kullanıcılar tarafından düzenli olarak takip edilen Şirket Haberleri; basın bültenlerini doğru zamanda, doğru kişilere, hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıran yeni nesil haber dağıtım servisidir.

Şirket Haberleri bir ajansbiz© hizmetidir. Tüm hakları saklıdır.