OPET şirketine ait haberler

Opet Yeşil Yol Projesi Antalya Beymelek’te

OPET, dünyada giderek azalan yeşilin yaşamımızdaki önemine dikkat çekmek amacıyla “Bilinçli Toplum Projeleri” kapsamında başlattığı ve 10 yıl içinde ülkemize yarım milyonun üzerinde ağaç kazandırmayı hedeflediği “Yeşil Yol Projesi” kapsamında Antalya’nın Beymelek ilçesinde ağaç dikim töreni gerçekleştirdi.

İstanbul, 25 Mart 2011 /Şirket Haberleri/ -- OPET, dünyada giderek azalan yeşilin yaşamımızdaki önemine dikkat çekmek amacıyla “Bilinçli Toplum Projeleri” kapsamında başlattığı ve 10 yıl içinde ülkemize yarım milyonun üzerinde ağaç kazandırmayı hedeflediği “Yeşil Yol Projesi” kapsamında Antalya’nın Beymelek ilçesinde ağaç dikim töreni gerçekleştirdi.

OPET, Beymelek Belediyesi işbirliği ile “Yeşil Yol Projesi” kapsamında Antalya Kaş yolunda yer alan Beymelek Bulvarı ve kavşakların bitki dikimleri ve peyzaj çalışmalarını tamamladı. OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör ve Demre Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal’ın katılımı ile 24 Mart Perşembe günü saat 11:30’da Beymelek OPET - Avcı Petrol’de düzenlenen teslim töreni ve sembolik ağaç dikiminin ardından, saat 12:00’de  Beymelek Parkı’nda halk ve öğrencilerle ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Törende açıklamalarda bulunan OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, OPET olarak bugüne kadar birçok ilde gerçekleştirdikleri geniş kapsamlı ağaçlandırma çalışmalarıyla, ülkemizin yeşil bir çehreye bürünmesi yolunda büyük mesafe kat ettiklerini ifade etti ve şunları söyledi: “Kazandıklarını yine kendi ülkesinde yatırıma dönüştüren bir şirket olarak, sosyal sorumluluk projelerimizle her zaman halkımızın yanında olmaya özen gösteriyoruz. 2004 yılından bu yana sürdürdüğümüz Yeşil Yol projemiz kapsamında OPET olarak Türkiye’nin pek çok yerinde yaptığımız bulvar, park ve yeşillendirme çalışmalarının yanısıra Beymelek Parkı’nı da vatandaşlarımıza kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz bu projeyi ülkenin tümünü kucaklayan toplu bir hareket haline getirmektir. Beymelek parkında Çanakkale Yarı Açık Cezaevi’nde yetiştirilen fidanları dikiyoruz, bu çalışmanın ülkemizin diğer cezaevlerine de örnek olmasını ve yeşillendirmenin ülkenin her kurum ve kuruluşu tarafından benimsenmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Belediye Başkanı Osman Güngör tören sırasında yaptığı konuşmada OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’e teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı ve OPET istasyonlarında müşterilerin misafir gibi ağırlandığını vurguladı. Güngör, bölgenin yeşillendirilmesine katkıları nedeniyle OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’e teşekkür plaketi takdim etti.

Beymelek parkında kullanılan bitkilerin tümü Çanakkale Yarı Açık Cezaevi’ndeki mahkumların ‘Fidancılık Atölyeleri’nde yetiştirdikleri bitkilerden oluşuyor. Bulvarlarda toplam 5181 adet, parkta ise 2259 adet bitki dikimi yapıldı.

Paylaş
Popüler Haberler
Şirket Haberleri'ni Takip Et
E-postayla takip et
İlgilendiğin konuları takip et Takip Sihirbazı
Şirket Haberleri

Basın mensupları, blog yazarları, sektör profesyonelleri ve bireysel kullanıcılar tarafından düzenli olarak takip edilen Şirket Haberleri; basın bültenlerini doğru zamanda, doğru kişilere, hızlı ve güvenilir şekilde ulaştıran yeni nesil haber dağıtım servisidir.

Şirket Haberleri bir ajansbiz© hizmetidir. Tüm hakları saklıdır.